PAMATINĖS TIKĖJIMO TIESOS

Visi kažkuo tiki. Net tie, kurie teigia netikį niekuo arba netikį kažkuo besąlygiškai, vis tiek kažkuo tiki (pavyzdžiui, savo reliatyvizmu). Įsitikinimai yra svarbūs, nes jie labai veikia mūsų gyvenseną. Tačiau kai kuriems krikščionims svarbiau už tikėjimą ar elgesį yra priklausymas bendruomenei. Bet bendruomenė turi būti grindžiama bendrais įsitikinimais ir tikslais.

Septintosios dienos adventistus, žmones iš beveik visų pasaulio kampelių, sieja pamatinės tikėjimo tiesos, visos 28-ios. Pastarosios yra pamatas norint augti Kristuje ir gyventi kaip tikinčiųjų bendruomenei amžinybės šviesoje.

Kai kas teigia, kad svarbiausia yra mūsų meilė Kristui, o ne doktrina. Atrodytų lyg ir gražus teiginys, bet Biblijoje tiesa ir meilė, meilė Kristui, nėra atskiriamos. Parašyta: „Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais Tame, kuris yra galva, – Kristuje“ (Ef 4, 15–16). Doktrinų žinojimas – tai ne vien kaupimas teisingos informacijos. Mokymas padeda pamilti Dievą (2 Jn 6–10). Be to, Biblijoje yra minimas nerimas dėl doktrinų, nes jos, be kita ko, veikia gyvenseną (1 Tim 1, 9–10; Tit 2, 1–5).

Septintosios dienos adventistų bažnyčia turi 28-ias pamatines tikėjimo tiesas. Tai nereiškia, kad jos negali būti toliau plėtojamos, t.y. papildytos nauju mokymu. Nors mes visada turime būti pasiruošę priimti daugiau šviesos, susitarimas dėl šių įsitikinimų yra labai svarbus bažnyčios vienybei ir misijai. Kas kita, jei ne bendras mokymas subūrė milijonus žmonių iš viso pasaulio į vieningą judėjimą?

Šį ketvirtį sutelksime dėmesį į kai kuriuos iš šių mokymų. Nors manome, kad visos 28-ios pamatinės tikėjimo tiesos yra susijusios su mūsų kaip septintosios dienos adventistų tapatybe, neįmanoma jas visas ištyrinėti per vieną ketvirtį. Bet tikimės pateikti sistemingą ir nuoseklų vadovą šioms tiesoms. Ypatingas dėmesys bus skiriamas 11-ai pamatinei tikėjimo tiesai – „Augimas Kristuje“. Pastarąją Generalinė konferencija priėmė 2005 m. sesijos metu, Sent Luise, Misūris (žr. 5–7 pamokas). Ši pamatinė tiesa nepapildė ankstesnio mokymo. Vietoje to, atsižvelgiant į poreikius tam tikruose pasaulio kraštuose, ji padeda paaiškinti Dievo galios, suteikiančios tikintiesiems pergalę Kristuje prieš blogio jėgas, sampratą. Tiesą sakant, šio ketvirčio pamokos sudarytos taip, kad atspindėtų kovą tarp Kristaus ir blogio jėgų, tai, ką mes vadiname didžiąja kova.

Nuo didžiosios kovos temos neatsiejamas yra išganymas Kristuje, paliečiantis visas mūsų doktrinas. Didžioji kova ir su ja susiję klausimai ruošia dirvą išgelbėjimo planui, kuris grindžiamas ir apima visas 28-ias pamatines tikėjimo tiesas.

Pačios doktrinos nėra svarbiausia. Jos yra priemonė tikslui pasiekti, o tikslas yra Jėzus ir Jo pažinimas, augimas Jėzuje. Arba, kalbant paprasčiau, 28-ios pamatinės tikėjimo tiesos turėtų padėti mums geriau suprasti, ką Jėzus padarė dėl mūsų per išganymo planą, kuris, savo ruožtu, turėtų padėti mums labiau mylėti Dievą ir gyventi labiau pasišvenčiant atskleisti pasauliui, kunigaikštystėms ir valdžioms danguje (Ef 3, 10) Jo meilę.

Taip, visi kažkuo tiki. Šio ketvirčio pamokos tikslas yra padėti mums ne tik tikėti Tiesa (Jn 14, 6), bet dar labiau mylėti Jį ir augti Jo malone.

Kwabena Donkor, gimusi Ganoje, yra Biblijos tyrimų instituto, esančio Generalinės konferencijos būstinėje, Silver Spring, Merilende, direktoriaus pavaduotoja.