ATSIDĖTI SAVIEMS REIKALAMS

Perskaitykite 1 Tes 4, 9–12 ir 3, 11–13. Kokias ankstesnės ištraukos puses Paulius dar kartą pabrėžė šiame tekste?

Meilę graikai apibūdindavo keliais žodžiais. Du iš jų yra randami Naujajame Testamente. Eros (nerandamas Naujajame Testamente) – tai graikiškas žodis, iš kurio yra kilęs žodis erotika. Pastarasis apibūdina lytinę meilės pusę. Agape – dažniausiai vartojamas žodis meilei apibūdinti Naujajame Testamente. Šiuo žodžiu nusakoma pasiaukojanti meilė. Šis žodis dažnai vartojamas apibūdinti ant kryžiaus mums parodytą Kristaus meilę.

Kitas graikiškas žodis meilei apibūdinti – philos. Pastarasis yra pavartotas šiandienėje ištraukoje. Paulius priminė tesalonikiečiams, ką jie jau žinojo apie „brolišką meilę“. Iš pastarosios kilo Filadelfų miesto pavadinimas. Pagonių pasaulyje filadelfija reiškė kraujo santykius. Tačiau bažnyčia išplėtė šio žodžio prasmę, įtraukdama tikinčiųjų meilę pasirinktai krikščioniškai šeimai. Tokios šeimyninės meilės mokė Dievas ir ji yra Dievo malonės stebuklas.

 1 Tes 4, 1112. Savais žodžiais apibūdinkite Pauliaus patarimą tesalonikiečiams dėl užimtumo miesto kontekste.

Atrodo, kad Tesalonikos bažnyčioje buvo nemažai tingių ir trikdančių asmenų. Įkvėpti Jėzaus antrojo atėjimo, kai kurie nariai galėjo būti paskatinti mesti savo darbą ir tapti priklausomais nuo pagonių. Būti visada pasiruošusiam liudyti, nereiškia, jog trukdote kitiems, esate landus arba tingus darbe. Kai kurie pašaliečiai neateis į bažnyčią dėl jiems įspūdį padariusio krikščionių elgesio.

Anot Pauliaus, problemos sprendimas buvo paskatinti siekti ne galios ar įtakos, bet stengtis gyventi ramiai (1 Tes 4, 11), atsidėti saviems reikalams ir darbuotis savo rankomis. Fizinis darbas senovės pasaulyje buvo pagrindinė priemonė savarankiškumui. Šiandienos pasaulyje Paulius tikriausia pasakytų: „Išlaikykite savo šeimą ir sutaupykite šiek tiek, kad galėtumėte padėti tiems, kurie turi pagrįstų poreikių“.

Kaip galima taikyti Pauliaus žodžius, pasakytus šiose eilutėse, savo gyvenime, savam kontekstui?