VIS DIDESNĖ PAŽANGA

 Perskaitykite 1 Tes 3, 11–13 ir 4, 1–18. Kaip 4 skyriaus turinys išplėtoja maldos temą 1 Tes 3, 11–13? Koks ryšys sieja Pauliaus maldą ir įkvėptus žodžius tesalonikiečiams?

Pauliaus maldoje 1 Tes 3, 11–13 yra raktažodžiai, padedantys nujausti 1 Tes 4, 1–18 turinį. Malda yra susijusi su šventėjimu ir abipuse meile Jėzaus antrojo atėjimo šviesoje. Visos šios temos veda prie 4 skyriaus minčių.

Šiandieniame tekste (1 Tes 4, 1–2) Paulius palietė vis didesnės pažangos temą, pradėtą 1 Tes 3, 12. Toks ryšys daugumoje šiuolaikinių vertimų yra užmaskuotas. Šiuolaikinių vertimų pagrindinis tikslas – padaryti tekstą labiau suprantamą, bet dėl to gali netyčia pasislėpti sąsajos, kurios yra aiškios originale. Kai kuriuose vertimuose paralelė tarp 1 Tes 3, 12 ir 1 Tes 4, 1 yra aiški; abiejose vietose Paulius ragino tesalonikiečius daryti vis daugiau pažangos, mylėti vieniems kitus.

Paulius padėjo krikščionišką pagrindą būdamas su tesalonikiečiais, tačiau dabar jis buvo paragintas Šventosios Dvasios užpildyti spragas (1 Tes 3, 10). Rezultatas būtų – vis daugiau to, ką jie jau bandė daryti, t.y. gyventi jų pašaukimo vertą gyvenimą.

4 skyrių apaštalas pradėjo žodžiu pagaliau. 4 ir 5 skyrius jis grindė ankstesniais skyriais. Atsižvelgdamas į draugystę su tesalonikiečiais, apaštalas duos praktinių patarimų. Tesalonikiečių pradžia buvo gera. Dabar jis nori, kad jie toliau augtų tiesoje.

Tai, kad Jėzus čia paminėtas du kartus (1 Tes 4, 1. 15) yra ypač įdomu. Tai rodo, kad Paulius perdavė paties Jėzaus mokymą (kuris vėliau buvo išsaugotas keturiose Evangelijose). Paulius siūlė ne tik gerus patarimus. Jo propaguotą elgesį įsakė pats Jėzus. Apaštalas, kaip Kristaus tarnas, dalijosi iš Kristaus išmokta tiesa.

Dar kartą perskaitykite 1 Tes 4, 1. Ką reiškia elgtis taip, kad patiktume Dievui? Ar visatos Kūrėjui iš tiesų rūpi, kaip mes elgiamės? Kaip savo elgesiu galime patikti Dievui? Kokia yra jūsų atsakymo reikšmė?